تأثیرات ولکام پک‌ها؛ به هم‌تیمی جدید چه هدیه‌ای بدهیم؟

هدیه به هم تیمی

یک هدیه می‌تواند تأثیر ماندگاری بر گیرندۀ آن بگذارد. در تجارت و سازوکار شرکت‌ها نیز این تأثیر موجود است. هنگامی که شرکتی به کارکنان خود، هدیه‌ای اهدا می‌کند، ارتباطی عاطفی و انسانی میان خود و کارکنانش ایجاد کرده است. این ارتباط اگر به شکل درست و صحیح ایجاد شود، نه‌تنها بر بهره‌وری نیرو، بلکه در میزان وفاداری او به برند و شرکت نیز تأثیرگذار است.

ولکام پک و یا هدیه خوشامدگویی، یکی از انواع هدایایی است که مدیران شرکت‌ها و یا مدیران منابع انسانی، می‌توانند به‌وسیلة آن ارتباط خود با نیروی جدید را استحکام بخشند. ولکام پک هدیه‌ای است که نیروی تازه‌وارد به شرکت، در ابتدای مسیر حرفه‌ای خود دریافت می‌کند. این هدیه به طور مستقیم بر نوع نگرش اولیۀ کارمند نسبت به فرهنگ و محیط شرکت تأثیر گذاشته و دیدگاهی مثبت در او ایجاد می‌کند.

ما در این مقاله درباره هدایای شرکتی بخصوص ولکام پک‌ها صحبت کرده و چند مورد از هدایایی که می‌توان برای نیروی جدید مناسب، کارآمد و تأثیرگذار باشد را نام برده‌ایم. با ما همراه باشید.

چرا ولکام پک ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند؟

در ده سال اخیر، بخش منابع انسانیِ شرکت‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. شرکت‌ها و برندهای بزرگ متوجه شده‌اند که در رابطه با کارکنان خود، صرفاً با چرخ‌دنده‌هایی از یک ماشین بزرگ روبه‌روی نیستند؛ بلکه با انسان‌هایی مواجه‌اند که هر یک صفات، شخصیت، توانمندی و نیاز‌های مخصوص به خود را دارد.

ایجاد چنین تفکری موجب شد که شرکت‌ها در پی آن باشند تا ارتباطی انسانی‌تر و عمیق‌تر با کارکنان خود برقرار کنند؛ چراکه آن‌ها به خوبی متوجه شده‌ بودند که حال و احوال کارمند و احساسی که نسبت به شرکت دارد، مستقیماً بر میزان بهره‌وری و فعالیتی که ارائه می‌دهد، تأثیرگذار است؛ بنابراین ضروری است که به‌وسیلة راه‌ها و تدابیری، حال بهتری به او منتقل گردد.

هدایای سازمانی و ولکام پک‌ها دقیقاً در راستای این هدف قرار می‌گیرند. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، اهدای هدیه به کارمندان، ارتباطی انسانی و عاطفی را میان کارفرما و کارمند ایجاد می‌کند؛ چیزی که در توسعه و پیشرفت شرکت‌، به اشکال مستقیم و غیرمستقیم نقش دارد.

هدیه خوشامدگویی بامداد
«هدیه خوشامدگویی بامداد» روستاتیش.

ولکام پک‌ها چه مزایایی دارند؟

به‌طورکلی هدایای شرکتی، اعم از ولکام پک‌ها، مزایای مستقیم و غیرمستقیمی دارد که اهدافی بلندمدت و یا کوتاه‌مدت را در بر می‌گیرد. در ادامه به مواردی از این مزایای و تاثیراتی که به جای می‌گذارند، اشاره کرده‌ایم.

هدیه خوشامدگویی روز نو
«هدیه خوشامدگویی روز نو» روستاتیش.

1.    ارتباط کارکنان با شرکت را تقویت می‌کند

کارکنان، مهم‌ترین دارایی شرکت هستند. سرمایه‌گذاری به روی کارمند و توانمندی‌های او، برای موفقیت یک کسب‌وکار امری حیاتی است. هنگامی که یک شرکت، بخواهد با چنین تفکری پیش برود، می‌بایست به نوعی اهمیت حضور کارمند در شرکت را به او یادآوری کند؛ به این معنا که فعالیت او در شرکت، مورد تقدیر است و حضور او، نقشی مهم در موفقیت شرکت دارد.

ولکام پک اولین قدم برای ایجاد چنین حسی است. هنگامی که شما به کارمند تازه‌وارد خود هدیه‌ای اهدا می‌کنید، در اصل به او نشان داده‌اید که حضورش چه‌قدر برای‌تان اهمیت داشته و تا چه اندازه از همکاری با او خوشحال هستید. اهدای یک هدیه و یا ولکام پک، راهی مطمئن برای ایجاد حسی مثبت در هم‌تیمی جدید است. ازآنجایی‌که این حس مثبت و رابطه انسانی، از طریق هدیه‌دادن ایجاد می‌شود، کارمند بهتر می‌فهمد که عضوی ارزشمند در سازمان است.

 

2.    میزان وفاداری کارمند به شرکت را افزایش می‌دهد

همان‌طور که گفتیم، فرایند اهدای ولکام پک‌، به نوعی قدردانی از نیروی جدید است. کارمندی که احساس می‌کند مورد قدردانی و درک قرار گرفته و سازمان برای فعالیت و حضور او ارزش قائل است، وفاداری بیشتری به سازمان خواهد داشت؛ حتی زمانی که چالش‌هایی پیش می‌آید.

افزایش وفاداری کارمندان به شرکت، باعث تقویت کسب‌وکار می‌شود. از آن جایی که نرخ حفظ کارکنان برای شرکت‌ها اهمیت بسیاری دارد، و از طرفی نیروهایی هستند که ممکن است چندین شرکت بر سر همکاری با آن‌ها در رقابت باشند، مهم است که شما نیروی خود را به شرکت، وفادار نگه دارید.

از طرفی دیگر، وفاداری کارمند به سازمان، به شکلی جنبۀ بازاریابی نیز دارد. او در میان دوستان و اطرافیان خود در مورد تجارت و برند شما صحبت و به نوعی شما را تبلیغ می‌کند. چنین امری موجب افزایش آگاهی دربارۀ برند شما می‌شود؛ هدفی که در رشد و توسعه تجارت هر شرکتی ضروری است.

 

3.    میزان بهره‌وری نیرو را افزایش می‌دهد

هدای هدیه به کارکنان، بر بهره‌وری نیرو تأثیر مستقیم دارد. وقتی که کارمند از شرکت هدیه‌ای دریافت می‌کند، این تصور در ذهنش پدیدار می‌شود که مورد قدردانی قرار گرفته و بابت فعالیت و تلاش‌هایش از او تقدیر شده است. این تصور موجب می‌شود که نیرو تلاش بیشتری کند و فعالیت بهتری ارائه دهد؛ چراکه می‌داند زحمات او بی‌تقدیر نخواهد ماند.

در نظرسنجی‌ای که سال 2023 انجام شد، از هر 1470 کارمند آمریکایی که از سازمان هدیه دریافت کرده‌اند، 70 درصدشان مشتاق شده‌اند که تلاش بیشتری کنند و فعالیت بهتری از خود نشان دهند. افزایش بهره‌وری به این دلیل اتفاق می‌افتد که کارکنانی که برای کار سختشان پاداش می‌گیرند، کمتر دچار فرسودگی شغلی می‌شوند. قدردانی از مشارکت آن‌ها با یک هدیه، کمک می‌کند تا ارتباط بیشتری با سازمان داشته و به‌طورکلی، احساس رضایت شغلی بیشتری داشته باشند.

 

4.    نرخ حفظ کارکنان را بهبود می‌بخشد

درحالی‌که هر شرکتی به دلیل عوامل اجتناب‌ناپذیری مانند جابه‌جایی، ریزِش کارکنان را تجربه می‌کند، هدف هر سازمانی، جلوگیری از ترک داوطلبانۀ کارکنان است. بر اساس «گزارش استعفای بزرگ»، 21 درصد از کارمندان موردبررسی اعلام کرده‌اند که به دلیل احساس عدم قدردانی، کار را ترک و استعفا داده‌اند. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ریزش و استعفای کارکنان، نشان دادن علاقه واقعی به آن‌ها واز طریق برنامه‌های قدردانی، همچون اهدای هدیه است.

هدایای شرکتی و ولکام پک‌ها، یکی از شیوه‌های قدردانی است که می‌توانید از آن برای افزایش حفظ کارکنان استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرچه قدر بیشتر بر روی ایجاد یک رابطۀ انسانی و عاطفی با کارمندان تمرکز کنید، آن‌ها رضایت شغلی بیشتری خواهند داشت. کارمندان خوشحال، کمتر احتمال دارد که محل کار خود را ترک کنند.

 

5.    پیوند نیرو‌های دورکار و هیبریدی را با شرکت مستحکم می‌کند

در سال‌های اخیر، شرکت‌های بیشتری از مدل هیبریدی و یا دورکاری استقبال می‌کنند. اگرچه فراهم‌سازی موقعیتی که در آن نیرو بتواند از دور، وظایف خود را به عمل برساند، مزایای زیادی دارد، اما می‌توان چالش‌های منحصربه‌فردی را نیز به همراه داشته باشد. یکی از آن‌ها نحوه ایجاد همدلی و حس اجتماعی است. با پراکندگی کارکنان، شناختن یکدیگر و احساس مشارکت در شرکت برای همکاران، ممکن است با دشواری‌های مواجه شود.

هدایای شرکتی، از جمله هدایای مناسبتی و یا ولکام پک‌ها، می‌توانند راهی برای تعامل بهتر نیروی دورکار با سازمان و یا دیگر اعضای شرکت، ایجاد کنند و حس همکاری گروهی را افزایش دهند.

 

بهترین مناسبت‌ها برای اهدای هدیه سازمانی چیست؟

هدیه بیشتر از آن که یک کالا باشد، انتقال یک حس و معنا است. شرکت‌ها می‌توانند در مناسب‌های متفاوت استفاده کنند تا ارتباط خود با کارکنان را بهبود ببخشند. از بهترین مواقعی که می‌توان با اهدای یک هدیه، پیوند میان کارمند و سازمان را استحکام بخشید، لحظه ورود و آغاز کار نیروی جدید است. ولکام پک‌ها و یا هدایای خوشامدگویی، قدمی ابتدایی و صدالبته مهم برای ایجاد یک تأثیر مثبت هستند.

از دیگر مناسبت‌ها، می‌توان به سال نو، شب یلدا، تولد کارمند، سالگرد حضور کارمند در شرکت، سالگرد آغاز کار شرکت و دستاوردهای شخصی کارمندان اشاره کرد.

بسته زری روستاتیش
بستۀ «زری» روستاتیش نمونه‌ای از هدیه‌ سازمانی به مناسبت شب یلدا.

ولکام پک‌ها باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

یک ولکام پک، برای تأثیرگذاری مثبت و درست، باید خصوصیاتی را داشته باشد. مهم‌ترین جنبه هدیه‌دادن، این است که گیرندۀ هدیه متوجه شود که شما به او توجه داشته و متناسب با شخصیت، نیاز‌ها و خواسته‌ها او هدیه‌ای را فراهم کرده‌اید؛ بنابراین، می‌بایست برای یافتن بهترین هدیه، وقت و حوصله کافی را صرف کرد.

در ادامه، به ولکام پک‌هایی اشاره کرده‌ایم که می‌توان به‌وسیلة آن، چنین حسی را انتقال داد.

 

هدیه خوشامدگویی همگام

هدیه خوشامدگویی همگام که شامل ماگ سرامیکی، نشان کتاب، استند موبایل چوبی، دفترچۀ یادداشت، کیف عینک پارچه‌ای و ظرف آجیل می‌شود، بسته‌ای است که تماماً متناسب با نیاز‌های یک نیروی تازه‌وارد فراهم شده است. شما با اهدای این ولکام پک به هم‌تیمی جدید خود، نشان می‌دهید که به نیاز‌های او توجه داشته‌اید.

هدیه خوشامدگویی

هدیه خوشامدگویی سلام

هدیه خوشامدگویی سلام، شامل نشان کتاب، ماگ شیشه‌ای با زیرلیوانی، استند موبایل و دفترچه یادداشت است که در یک سبد کپوبافی، کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این ولکام پک، جدا از آن که محتویات کارآمدی دارند، زیبا و شکیل نیز هستند و به‌خوبی نشان می‌دهند که شما برای انتخاب هدیه مناسب، وقت کافی را صرف کرده‌اید.

هدیه خوشامدگویی سلام

هدیه خوشامدگویی آرام

اگر قصد دارید از همان روز اول، احساس رضایت و آرامش را در نیروی جدید خود ایجاد کنید، این ولکام پک گزینه‌ای مناسب است. ماگ سرامیکی، جامدادی دستبافت، لوازم‌تحریر و کارت خوشامدگویی که در جعبه‌ای حصیری قرار گرفته‌اند، نیازهای نیروی شما را به‌خوبی بر طرف خواهند کرد.

هدیه خوشامدگویی آرام

 

این‌ها تنها سه مورد از مجموعه ولکام پک‌هایی است که روستاتیش برای خوشامدگویی به نیروی جدید طراحی و فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت روستاتیش، دیگر ولکام پک‌ها را مشاهده کرده و هدیۀ موردنظر خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

همان‌طور که گفتیم، ارتباط کارفرما و کارمند، بیش از آن که فقط یک ارتباط شغلی باشد، یک ارتباط انسانی است. هدیه‌دادن بهترین راه برای تحکیم این رابطه است. ما در روستاتیش، هدایای خوشامدگویی و یا ولکام پک‌هایی را طراحی و فراهم کرده‌ایم که می‌توانید به‌وسیلة آن‌ها یک حس خوب و مثبت را به هم‌تیمی جدید خود منتقل کنید و حضور او در سازمان را جشن بگیرید.

 

منابع

https://www.kudoboard.com/blog/10-reasons-corporate-gifts-are-important/

https://www.linkedin.com/pulse/5-reasons-why-give-gifts-employees-frequently-

https://blog.uniform.com.au/the-7-benefits-of-corporate-gifting

https://www.forbes.com/sites/deloitte/2024/05/07/ready-to-revolutionize-health-systems-four-measures-to-drive-10x-enhancements-in-government/?sh=42b3d8d0263f

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    منو اصلی